İstanbul : info@duyusalakademi.com
0216 469 21 57 - 0544 232 32 62

Ankara : info@duyusalakademi.com
0312 238 28 08 - 0552 621 10 62
31.10.2019
Duyu Bütünleme Uzmanı Fizyoterapist Ebru Sidar’ın duyu bütünleme problemi yaşayan çocuklara ses olması için yazdığı, çözüm önerileri ile dolu olan kitabı Duyu’lmak İstiyorum yayınlanır yayınlanmaz ‘Çok Satanlar’ listesine girdi!. Aynı hafta tüm stoklar tükendiği için 2. Basıma girdi.
12.01.2017
Duyusal Akademi İngiltere Subemiz Fit and Smart Kids London ile uluslarası çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyor, attığımız bu önemli adımla, bu alanda çalışan Türkiye'nin ilk ve tek uluslararası kliniği olmanın haklı gururunu yaşıyoruz...
12.01.2018
Duyusal Akademi olarak, İstanbul ve İngiltere şubelerimize uzak olan ailelerimizle aramızdaki mesafeler artık sorun olmaktan çıkıyor. Online olarak sürdürdüğümüz seanslarımızla ailelerimize verdiğimiz destek ve danışmanlık seanslarımız sayesinde tüm çocuklara ulaşabilmek ve gelişimine katkıda bulunmak artık bizim için çok kolay. Online seanslarımız hakkında bilgi almak için lütfen bizi arayınız.
21.11.2017
Uzmanımız Ebru Sidar'ın Haberturk Gazetesi'ndeki Duyu Butunleme hakkındaki ayrıntılı röportajını mutlaka okumanızı öneririz.
29.09.2017
Uzmanımız Ebru Sidar'ın; yüzlerce bilimsel araştırmayı okuyarak, inceleyerek, son dönemde yapılmış tüm çalışmaları, bu alanda yazılmış kitapları gözden geçirerek, hem uzman hekimlerin hem de anne-babaların duyu bütünlemenin nörobiyolojisi, tedavinin incelikleri, nerelerde kullanıldığı, sinir sistemini geliştirme mekanizmaları ve daha birçok farklı başlık altında bilgi sahibi olabilecekleri, günlerce, gecelerce çalışarak gerçekten büyük emeklerle hazırladığı 'Duyu Bütünleme Terapisi' başlıklı makalesi Türkiye Klinikleri Çocuk Psikiyatrisi Dergisinde yayında! Türkiye'de duyu bütünleme alanında bu içerikle yazılmış ve dünya bilimsel literatürüne geçecek olan ilk çalışmayı hazırlamış olan kurucumuz Ebru Sidar'ı bu başarısından dolayı tebrik ediyoruz!..
10.07.2017
Çocukların Beyin Gelişimini Desteklemek, Duygusal Kontrolü Geliştirmek, Beden-Zihin-Duygu Farkındalığını Sağlamak konulu eğitim seminerimizde aileler çocuklarının sinir sistemini tanıyıp, onu geliştirme, çocuğunun gelişimine destek olma yöntemleri öğrendiler. Tüm katılımcılara teşekkür ederiz.
08.05.2017
Uzmanımız Ebru Sidar'ın yaklaşık 2,5 saat süren eğitim seminerinde aileler çocuklarının sinir sistemini tanıyıp, onu geliştirme, çocuğunun gelişimine destek olma yöntemleri öğrendiler
23.11.2016
Uzmanların, ebeveynlerin, bu alanda çalışan meslektaşlarımızın ve öğrencilerin katılımıyla gerçekleştirdiğimiz Dünya Prematüre Günü Aile Sempozyumunda bizleri yalnız bırakmayan tüm katılımcılarımıza teşekkür ederiz
31.10.2016
Duyusal Akademi Aile Eğitim Sempozyumlarında şimdi sırada prematüre aileleri için harika bir sempozyum var! 17 Kasım Dünya Prematüre Günü'nde muhteşem bir ekiple tüm gün sürecek ücretsiz bir Aile Eğitim Sempozyumu düzenliyoruz. Alanında tecrübeli; çocuk psikiyatristi, nörologu, pediatrist, fizyoterapist, psikolog, emzirme danışmanı, bebek ilkyardım eğitmeni, anne baba koçu gibi uzmanların sunumlarını dinleyecek, soru-cevap kısmında bireysel destek alabileceğiz. Ayrıca premature doğmuş olan çocukların okul başarısını destekleme yollarını öğrenecek ve bizimle tecrübelerini paylaşacak olan bir premature annesi ile dertleşeceğiz. Sadece prematüre çocuk sahibi aileler için değil, bu alanda çalışan uzmanların da katılabileceği sempozyumun sonunda katılım sertifikası da verilecek. Etkinliğe katılmak için önceden kayıt yapılması gerekiyor çünkü kontenjanımız salonun kapasitesi ile sınırlı. Ön kayıt için: 0216 469 21 57 numarayı mesai saatleri içinde arayabilirsiniz.
26.10.2016
Duyusal Akademi Seminerleri son sürat devam ediyor! Seminerimizin konusu: Çocuk İstismarından Korunmada Anne Babaya Düşenler: Çocukların sosyal ortamda kendilerini koruyabilmelerini nasıl sağlarız? Uzmanımız: Uzman Çocuk Psikologu Tugce Telcioğlu Seminer başlıkları: - Hayır diyebilen çocuk ile istismara açık çocuk arasındaki fark nedir? - Çocuğun kendini koruma bilinci hangi yaşta nasıl oluşturulur? -Anne baba olarak çocuğun güvenini yıkmadan, kendini koruma-sosyal iletişim dengesini kurmasını nasıl sağlayabiliriz?
04.10.2016
Duyu Bütünleme Uzmanı-Fizyoterapist Ebru Sidar, 16 Ekim 2016 Pazar günü,Saat 11:00-12:30'da Kozzy Alışveriş Merkezi,Kozyatağı Kültür Merkezi Toplantı Salonunda, 5 Kasın 2016 Tairihinde ise Bilgi Universitesi Sinema Salonunda 'Üstün Potansiyelli Çocuklarda Duyu Bütünleme' konulu seminer verecektir.
20.10.2015
Uzmanımız Ebru Sidar; Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'nde öğrenci ve öğretim görevlisi olan yaklaşık 20 kişilik Çocuk ve Ergen Psikiyatrisi Hekimi’yle duyu bütünleme terapisi hakkındaki bilgi ve tecrübelerini paylaştı.
20.08.2015
Duyu Bütünleme Uzmanı Fizyoterapist Ebru Sidar, Üsküdar Üniversitesi Ergoterapi Bölümü 3. Sınıf öğrencilerine 'Duyu Bütünleme Terapisi', Yeditepe Universitesi Saglık Fakultesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Bölümü 4. Sınıf Öğrencileri'nin 2015-2016 dönemi 'Endüstride Fizyoterapi' derslerini vermektedir.
15.01.2016
Ebru Sidar’ı tanıyabilir miyiz? Tabii. Evli ve 2 çocuk annesiyim. İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Bölümünden mezun olduktan sonra Amerika’da University of Southern California’da duyu bütünleme terapisi eğitimimi tamamladım.
14.07.2015
Duyu Bütünleme Uzmanı-Fizyoterapistimiz Ebru Sidar'ın anne-babalara yönelik uzman yazılarını ve evde yapabileceğiniz aktivite örneklerini blogumuzdan takip edebilirsiniz.
13.06.2014
Çekmeköy Milli Eğitim Müdürlüğü organizasyonu ile düzenlenen kursta Fizyoterapist-Duyu Bütünleme Uzmanımız Ebru Sidar; özel eğitim öğretmenlerine yönelik Duyu Bütünleme Terapisi Teorik ve Pratik kursları verdi.
12.05.2013
Mayıs 2014 Tarihinde Düzenlenen; MARMARA ÜNİVERSİTESİ RİSKLİ BEBEKLERDE TIBBİ TANI, TAKİP, FİZYOTERAPİ ve EĞİTİM YAKLAŞIMLARI SEMPOZYUMU'nda fizyoterapistlerimiz tarafından hazırlanan 'RİSKLİ BEBEKLERDE DUYU BÜTÜNLEME PROBLEMLERİ, RİSK FAKTORLERİ VE TEDAVİSİ' konulu çalışmamızı sunduk.
15.08.2016
Ailelerin çocuk gelişimi ile ilgili sorduğu sorulara verdiğimiz tüm cevapları Uzman Tv'den seyredebilirsiniz
15.08.2016
Duyusal Akademi'nin kurucusu Duyu Bütünleme Uzmanı-Fizyoterapist Ebru Albayrak Sidar Down Sendromu Derneği Down Türkiye'nin uzmanları arasında
15.02.2014
Türkiye Otistiklere Destek ve Eğitim Vakfı Organizasyonu ile düzenlenen otizm panelinde; 'Otizmli Çocuğun Duyusal Sorunlarını Anlamak-Otizmde Duyu Bütünleme Terapisi' konulu seminerimiz Caddebostan Kültür Merkezi'nde Konuşmacı: Duyu Bütünleme Uzmanı-Fizyoterapist Ebru Albayrak Sidar
15.08.2015
Duyusal Akademi ekibi olarak; çocuk hekimlerine Duyu Bütünleme Terapisi hakkında ayrıntılı bilgi içeren bir sunum yaptık.
15.08.2016
Duyusal Akademi ekibi olarak alanlarında çocuk konusunda uzman ve tecrübeli ekibimizle birlikte hazırladığımız ev aktiviteleri için bizi facebook ve twitter üzerinden takip edebilirsiniz
10.08.2012
Fizyoterapist Ebru Sidar; Duyu Bütünleme Terapisi ( Sensory Integration Therapy) sertifikasyon kursunu University of Southern California'da tamamlamıştır ve bütün dünyada duyu bütünleme terapisi uygulayabilmek için aranan bir sertifika olan USC-WPS Sensory Integration Certificate'e sahip Türkiyedeki ilk ve tek terapisttir
15.08.2016
Duyusal Akademi çocukları, artık Türkiye'de hangi şehirde yaşarlarsa yaşasınlar, bizden terapi alabiliyorlar!
15.08.2016
Hurriyet'in uzmanları arasında olan Fizyoterapistimiz Ebru Albayrak Sidar'ın 'Duyu Bütünleme Problemi Nasıl Anlaşılır' başlıklı yeni yazısını buradan okuyabilirsiniz.
15.08.2016
Duyusal Akademi’de İngilizce ve Türkçe terapi hizmeti verilmekte ve seanslarımız Amerika’da Duyu Bütünleme Terapisi alanında başarısını ispatlamış olan 2 farklı kurum tarafından desteklenmektedir.
15.08.2016
Duyu Butunleme Uzmanımız Ebru Sidar'ın cocuk gelişimi ile ilgili yazılarını Hurriyet Gazetesinden takip edebilirsiniz
15.08.2016
Çocuğunuzun sosyal-akademik-psikolojik ve fiziksel olarak her yönden ihtiyacı olan yardımı uzmanlarımız tarafından alacağını, terapilerimize devam etmeyen çocukların ailelerinin bile iletişim bölümündeki 'Bize Sorun' kısmından merak ettikleri tüm soruların cevaplarını, en kısa sürede uzmanlarımızdan alabileceğini biliyor musunuz?
Site içi Arama
Otizm Korkusu ile Getirdiğimiz Oğlumuz 3 Ay Sonra Konusuyordu 'Duyusal Akademi'ye geldiğimizde minik oğlumuz Sarp 2 yaşındaydı ve doktorlar otizmli olduğunu söylemişlerdi. Aldığımız seanslardan sonra 3 ay içinde oğlumuzun konuşmaya, gülmeye, bizimle oyunlar oynamaya başlaması bizim için mucize gibi bir şeydi. Ebru Hanım'a ve ekibine ne kadar teşekkür etsek az.' Sarp'ın Annesi
Kızımızın Dikkat Eksikliği Tamamen Düzeldi 'Kızım Defne 9 yaşında. Bu yaşına kadar okulda ve derslerde her zaman sorunlar yaşadı ve düzelmesi için bir çok farklı terapiye gidip ilacı bile denedik. Bundan 6 ay önce bir yakınımızın tavsiyesi ile Ebru Sidar Hanım ile tanışıp değerlendirmeye ve seanslara başladık. Kızımızın sıkıntılarının hızla düzelmesi öncelikle öğretmenlerini ve anne babası olarak bizi çok mutlu etti. Ders notlarının bile hızla yükseldiğine, daha sosyal ve mutlu bir çocuk olduğuna tanık oldum. Duyusal Akademi ekibi ile aile gibi olduk. Bize çok yardımları dokundu. Herkese çok teşekkür ederim.' Defne'nin Babası 
Sadece Çocuğumuz Değil Biz de İyileştik 'Anne baba olarak çocuğumuzun tuvalet kaçırma, öfke krizleri, uyku bozuklukları gibi sorunları ile yıllardır uğraşmaktan çok yorulmuştuk. Doktorumuzun tavsiyesi ile Duyusal Akademi'yi aradık. Ebru Hanım bize sadece duyu bütünleme terapisinin yeterli olacağını söylediğinde açıkçası inanamamıştık. Terapilerden sonra gerçekten de çocuğumuz çok değişti ve nerdeyse bütün sorunları düzeldi. Onun bu gelişimi bizim de ev içinde huzurlu olmamızı sağladı. Eşimle aramdaki sorunların çoğunun bu stresten kaynaklanmış olduğunu ve çocuğumuzdaki sıkıntılar ortadan kalkınca bizim ilişkimizin de düzeldiğini sevinerek söyleyebilirim.' 
İSTANBUL ADRES : Atatürk Mahallesi Ekincioğlu Sok No:12 Ataşehir-İSTANBUL

TEL  : 0544 232 32 62 / 0216 469 21 57

ANKARA ADRES: Alacaatlı mah. Zümrütköy sitesi 3309. Sok no:15 Çayyolu Ankara

TEL : 0552 621 10 62 / 0312 238 28 08 

E-mail : info@duyusalakademi.com