info@duyusalakademi.com
0216 469 21 57 - 0544 232 32 62

Sipt Test

Sensory Integration Praksis Test; içeriği Dr. Jean Ayres tarafından hazırlanmış, çocuğu bir bütün olarak değerlendirmek amacıyla 17 kapsamlı ve farklı testten oluşan bir değerlendirme yöntemidir.

Bu testi dünyada sadece bu alanda The University of Southern California/WPS den eğitim ve SIPT sertifikasını almış olan fizyoterapist ve occupational terapistler uygulayabilir.

Bu testle çocuğun hangi alanda ne çeşit sorunlar yaşadığı ayrıntılı bir biçimde değerlendirilir.

Değerlendirme sırasında, değerlendirilecek 17 farklı alanın tespiti ve sorunun tipinin tam teşhisinin sağlanması amacıyla özel olarak imal edilmiş olan materyal dosya ve gereçler kullanılır.

Çocuk test süresince 17 farklı alanda ayrı ayrı puanlama sistemi ile değerlendirilir.

17 alanın da puanlaması bittikte sonra bilgisayar ortamında özel bir program yardımıyla uluslararası sisteme çocuğun sonuçları girilir ve ortalama üzerinden derecelendirme yapılır.

Bu testin hazırlanma aşamasında tüm dünyadan binlerce çocuk değerlendirmeye alınmış ve standart birtakım sonuçlar elde edilmiştir. SIPT sonucuna göre çocuğunuzun duyusal sisteminde 17 farklı alanda standartlara göre bir fark olup olmadığı size grafiklerle matematiksel sonuçlar şeklinde sunulur.Tüm Hakları Saklıdır. Ve Ebru Albayrak Sidar'a aittir. İzinsiz Çoğaltılamaz, kopyalanamaz, başka yerde yayımlanamaz
 

ADRES : Atatürk Mahallesi Ekincioğlu Sok No:12 Ataşehir-İSTANBUL

TEL : 0544 232 32 62 / 0216 469 21 57

E-mail : info@duyusalakademi.com