info@duyusalakademi.com
0216 469 21 57 - 0544 232 32 62

Meltem Tavsan

Ergoterapist

Meltem Tavsan; Yıldız Teknik Üniversitesi Yabancı Diller Fakültesi’de İngilizce eğitimini almasının ardından; Üsküdar Üniversitesi Sağlık Bilimleri  Fakültesi Ergoterapi Bölümü’nde eğitim almıştır. 


Üsküdar Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Dil ve Konuşma Terapisi Bölümü’nde yaptığı çift ana dal programındaki ergoterapi bölümü mezuniyetinin ardından, konuşma terapisi derslerine katılmaya devam etmektedir. 


Tecrübeler:


  • Üsküdar Üniversitesi’nde Duyu Bütünleme Uzmanı Fizyoterapist Ebru Sidar tarafından teorik  ve uygulama eğitimini aldığı duyu bütünleme terapisi alanında Duyusal Akademi ve Özel Yağmur Çocuklar Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nde gözlem ve müdahalelerde bulunmuş; 
  • Fatih Otizm Merkezi’nde yaygın gelişimsel bozukluğu olan çocuklarda ergoterapi değerlendirmelerinde bulunup günlük yaşam aktiviteleri eğitimi , ince ve kaba motor becerilerinin geliştirilmesine yönelik ergoterapi çalışmaları yapmıştır. 
  • Çapa Tıp Fakültesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Kliniğinde yürütülmekte olan “modifiye zorunlu kullanım tedavisinin inmeli hastalarda dominant ve nondominat hemisfer hasarlarında üst ekstremite fonksiyonlarına etkisi” isimli çalışmada inmeli hastalara yönelik ergoterapi müdahalleri gerçekleştirmiş;
  • Kocaeli Üniversitei Fizik Tedavi ve  Rehabilitasyon Merkezi’nde iş ve uğraşı ünitesinde inmeli bireylere yönelik günlük yaşam becerilerin kazandırılması, fonksiyonel aktivite eğitimi kognitif rehabilitasyon, nörolojik rehabilitasyon ,duyu-algı-motor eğitimi alanlarında müdahalelerde bulunmuş olan Meltem; 
  • Aynı zamanda el cerrahisi sonrası duyu eğitimi ve fonksiyonel becerilerin geri kazandırılması alanlarında ergoterapi tedavileri uygulamış;
  • Romatem Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon hastanesindenörolojik rehabilitasyon alanında robotik rehabilitasyon vemanuel aktivitelerle ilgili gözlem ve müdahaleler yapmıştır.

Sertifikalar :


Üst Ekstremite , Alt Ekstremite ,Omurga Mobilizasyon veManipülasyon Teknikleri ve Kinezyolojik Bantlama / Osman Şahin , PT , MSC,BSC, MT (2018)


Temel Montessori Eğitimi /  Nilgün Güler


Prof. Dr. Hıfzı Özcan 7. Uluslararası Cerebral Palsy veGelişimsel Bozukluklar Kongresi/ Türkiye Spastik ÇocuklarVakfı ( 2018 )


1.Uluslararası Katılımlı Duyu Bütünleme Sempozyumu “ Otizme Duyusal Bakış” (2018)


5. Down Sendromu Konferansı / Down Sendromu Derneği ( 2017)


Bilgi Üniversitesi 2. Ulusal Psikoloji Günleri ( 2015)


Medipol Üniversitesi Ergoterapi Bölümü “Oyun Terapisi” Semineri (2017)


Bahçeşehir Üniversitesi “Omurgana İyi Bak” Semineri  (2016)


“Yaşamın İçinde Ergoterapi” Sempozyumu Teşekkür veKatılım Belgesi / Üsküdar Üniversitesi ( 2012)


 


Sosyal Çalışmalar :


1 yıl Üsküdar Üniversitesi Ergoterapi  Kulübü başkan yardımcılığını yapmış; ergoterapiye yönelik seminerlerin düzenlenmesi, sosyal sorumluluk çalışmalarının yapılması konularında çalışmalarda bulunmuştur.


 

ADRES : Atatürk Mahallesi Ekincioğlu Sok No:12 Ataşehir-İSTANBUL

TEL : 0544 232 32 62 / 0216 469 21 57

E-mail : info@duyusalakademi.com