İstanbul : info@duyusalakademi.com
0216 469 21 57 - 0544 232 32 62

Ankara : info@duyusalakademi.com
0312 238 28 08 - 0552 621 10 62

Duyusal Akademi; Duyu Bütünleme Terapisi Uzmanı- Fizyoterapist, Eğitimci, Yazar ve Üsküdar Üniversitesi Öğretim Üyesi Ebru ALBAYRAK SİDAR tarafından kurulmuştur. 

Türkiye'de: Duyusal Akademi İstanbul, Ankara ve İngiltere'de  Fit and Smart Kids London isimleri ile üç farklı şubede, uluslararası hizmet veren, alaninda ilk ve tek olma özelliğine sahip bir kliniktir.
Duyusal Akademi’de çocuklarımıza, İngilizce ve Türkçe destek verilmekte ve seanslarımız Amerika’da Sensory Integration Therapy (Duyu Bütünleme Terapisi) alanında başarısını ispatlamış olan farklı kurumlar tarafından desteklenmekte ve danışmanlık hizmeti verilmektedir. 
Seanslar Ebru SİDAR önderliğinde, alanında uzman ve tecrübeli uzmanlardan oluşan ekibimiz tarafından, çocuğun ihtiyaç ve yetenekleri göz önünde bulundurularak uygulanmakta, eksik olan alanlardaki gelişimini sağlamak ve özel yeteneklerini belirlemek birincil hedef edinilerek sürdürülmektedir. 

Duyusal Akademi; doğumdan 15 yaşına kadar olan dönemdeki tüm bebek ve çocuklar için eğlenceli oyun ve aktivitelerle, anne ve babalar ve yetişkinler içinse eğitim ve seminerlerle gelişim merkezidir.

Duyusal Akademi’de çocuklarımız; ergoterapist, fizyoterapist, pedagog, özel eğitim uzmanı, klinik psikolog, konuşma terapisti ve aile danışmanı gibi uzmanlar tarafından bir bütün olarak değerlendirilir ve ihtiyacı olan destek şekli belirlenir. Seanslarımız süresince meydana gelen bütün gelişimlerle birlikte, çocuğun yeni ihtiyaç modeline uygun şekilde, seanslar modifiye edilerek yeniden şekillendirilir.
 
Destek sürecimiz süresince aile, uzmanlarımız tarafından çeşitli eğitimlerle bilgilendirilerek, sürecin bir parçası haline getirilir. 

Süreç içerisinde çocuğun gelişiminin bireyden topluma doğru olan pozitif yansımaları, aile içerisindeki huzurun ve mutluluğun artmasıyla da, rahatlıkla gözlemlenebilir olacaktır.

Duyusal Akademi de amacımız güler yüzlü ekibimizle size ihtiyacınız olan tüm desteği vermek ve topluma yansıyacak olan bu mutluluğu sağlayabilmektir.

Site içi Arama
Otizm Korkusu ile Getirdiğimiz Oğlumuz 3 Ay Sonra Konusuyordu 'Duyusal Akademi'ye geldiğimizde minik oğlumuz Sarp 2 yaşındaydı ve doktorlar otizmli olduğunu söylemişlerdi. Aldığımız seanslardan sonra 3 ay içinde oğlumuzun konuşmaya, gülmeye, bizimle oyunlar oynamaya başlaması bizim için mucize gibi bir şeydi. Ebru Hanım'a ve ekibine ne kadar teşekkür etsek az.' Sarp'ın Annesi
Kızımızın Dikkat Eksikliği Tamamen Düzeldi 'Kızım Defne 9 yaşında. Bu yaşına kadar okulda ve derslerde her zaman sorunlar yaşadı ve düzelmesi için bir çok farklı terapiye gidip ilacı bile denedik. Bundan 6 ay önce bir yakınımızın tavsiyesi ile Ebru Sidar Hanım ile tanışıp değerlendirmeye ve seanslara başladık. Kızımızın sıkıntılarının hızla düzelmesi öncelikle öğretmenlerini ve anne babası olarak bizi çok mutlu etti. Ders notlarının bile hızla yükseldiğine, daha sosyal ve mutlu bir çocuk olduğuna tanık oldum. Duyusal Akademi ekibi ile aile gibi olduk. Bize çok yardımları dokundu. Herkese çok teşekkür ederim.' Defne'nin Babası 
Sadece Çocuğumuz Değil Biz de İyileştik 'Anne baba olarak çocuğumuzun tuvalet kaçırma, öfke krizleri, uyku bozuklukları gibi sorunları ile yıllardır uğraşmaktan çok yorulmuştuk. Doktorumuzun tavsiyesi ile Duyusal Akademi'yi aradık. Ebru Hanım bize sadece duyu bütünleme terapisinin yeterli olacağını söylediğinde açıkçası inanamamıştık. Terapilerden sonra gerçekten de çocuğumuz çok değişti ve nerdeyse bütün sorunları düzeldi. Onun bu gelişimi bizim de ev içinde huzurlu olmamızı sağladı. Eşimle aramdaki sorunların çoğunun bu stresten kaynaklanmış olduğunu ve çocuğumuzdaki sıkıntılar ortadan kalkınca bizim ilişkimizin de düzeldiğini sevinerek söyleyebilirim.' 
İSTANBUL ADRES : Atatürk Mahallesi Ekincioğlu Sok No:12 Ataşehir-İSTANBUL

TEL  : 0544 232 32 62 / 0216 469 21 57

ANKARA ADRES: Alacaatlı mah. Zümrütköy sitesi 3309. Sok no:15 Çayyolu Ankara

TEL : 0552 621 10 62 / 0312 238 28 08 

E-mail : info@duyusalakademi.com