İstanbul/Ataşehir : info@duyusalakademi.com
0216 469 21 57 - 0544 232 32 62
İstanbul / Ataşehir Yetişkin : mefirst@duyusalakademi.com
- 0501 201 60 59
İstanbul/Akatlar : akatlar@duyusalakademi.com
0212 302 23 28 - 0501 248 59 59
İstanbul/Bahçeşehir : bahcesehir@duyusalakademi.com
0212 608 08 04 - 0552 843 08 48
Ankara : ankara@duyusalakademi.com
0312 238 28 08 - 0552 621 10 62
İzmir : izmir@duyusalakademi.com
0232 375 62 52 - 0552 593 17 26
Bursa : bursa@duyusalakademi.com
0501 232 50 16
Lifebility Online Platform :
0501 201 60 59

Bilincli Anne Atolyesi

08.02.2018

Bilinçli Ebeveynlik Atölyeleri:

Sağlıklı ebeveyn tutumu; çocuğun ihtiyaçlarını karşılamaktan ve çocuğun “kendi olmasını” sağlamaktan keyif almayı içerir. Ancak bunu gerçekleştirmek her zaman çok da kolay olmaz. Bilinçli Ebeveynlik Atölyeleri, ebeveynlere bunu nasıl gerçekleştirecekleri konusunda destek vermeyi amaçlamaktadır.

Ebeveynlerin beraber ya da ayrı katılabileceği atölyeler olduğu gibi çocuklar ile de yapılan çalışmaları kapsamaktadır. Workshop niteliğinde yapılan çalışma videolar, etkinlikler, okumalar, terapötik kartlar, psikodrama ve çözüm odaklı yaklaşım ile desteklenmektedir.

Aileler çalışmalar içerisinde teorik ve pratik bilgiler edinme fırsatı yakalarken, bir çok aile ile de bir arada oldukları için deneyimlerini paylaşma imkanı bulmaktadırlar.

Anne Atölyesi:

“Anne denildiğinde aklımıza bir kucak, sarıp sarmalayıcı kollar, güven ve sevgi gelir. Annelik üzerine bir şeyler söylememiz istense heralde hepimizin söyleyecek sözü, anlatılacak bir çok duygusu vardır.”

 

Anneler için özel olarak tasarlanan bu atölyede annelerin çocuklarının hayatındaki rolü, farklı annelik tutumları, anneler ile kızlarının/oğullarının ilişkisi üzerine pek çok içeriği interaktif bir ortamda edinme şansına sahip olacaksınız.

Annelere çocuk gelişimi, çocukla doğru ve sağlıklı iletişim kurma ve anne olarak kendilerinin farkında olmalarını sağlayıcı interaktif çalışmaları içerir Annelik sanatına destek vermeyi ve annelerin çalışmalara etkin katılımını hedeflemektedir.

Annelerin atölyede aşağıdaki soruların cevaplarını bulma olanakları olacaktır.

Anne çocuk ilişkisinin temelleri nelerdir?

Anneler ne zaman anne olduklarını anlarlar?

Çocukların gözünden anne kimdir?

Sağlıklı annelik tutumları nelerdir?

Çalışan anne ve çocuğunun ilişkisi nasıl sağlanır?

Annenin çocuğuyla kurduğu ilişki çocuğun gelecekteki ilişkilerini nasıl etkilemektedir?

Mutlu bir çocuk için ve mutlu bir anne olma yolunda neler yapılmalıdır?

 

Banu KAPLAN

Aile Danışmanı/Eğitim Uzmanı

Anne baba okulları, öğretmen seminerleri, meslek tanıtımları ve kurumlara iletişim atölyeleri ile çalışmalarına devam etmektedir.

Okullarda verdiği hizmetler; idareci, sınıf ve branş öğretmenleri ve diğer okul personeline çocuk gelişimi ve çocukla iletişim konularında seminerler ve atölye çalışmalarıdır. Çocuklara Beden farkındalığı, Düşünme becerileri, Yaratıcı düşünme ve Sosyal beceri eğitimleri vermekte, yetişkinlere de “Çocuk İhmal ve İstismarı” seminerlerini büyük özveri ile sürdürmektedir.

“Çocuk hakları” ile ilgili Avrupa Birliği projeleri, konferansları ve kongrelerinde; Avrupa Birliği yetişkin çalışmaları içerisinde “Teknoloji bağımlılığı nedir ve nasıl baş edilir”, “Çocuk ihmal ve istismar” projelerinde yer almıştır. 

Aile danışmanlığı içerisinde eşlerin birbirleri veya çocuklarıylaolan iletişim problemleri ile ilgili danışmanlık hizmetleri sunmaktadır.

Bilinçli Ebeveynlik kapsamında yaptığı Anne baba okulu konuları: Anne/Baba atölyesi, Bağımlılık, Oyun, Ön ergenlik, Uyku, Sorumluluk, Teknoloji kullanımı, Kardeş kıskançlığıdır.

İletişim:

Telefon: 0536 3448240

Mail: annebabalaricin@gmail.com

Web: www.annebabalaricin.com

Facebook-instagram-youtube: annebabalaricin.com

 

 


DİĞER EĞİTİM ve SEMİNERLER
Site içi Arama
Oğlumuz 3 Ay Sonra Konuşmaya Başladı 'Duyusal Akademi'ye geldiğimizde minik oğlumuz Sarp 2,5 yaşındaydı ve henüz hiç konuşamıyordu.   Katıldığımız oyun ve aktivitelerden sonra 3 ay içinde oğlumuzun konuşmaya, gülmeye, bizimle oyunlar oynamaya başlaması bizim için mucize gibi bir şeydi. Ebru Hanım'a ve ekibine ne kadar teşekkür etsek az.' Sarp'ın Annesi
Kızımızın Dikkat Eksikliği Tamamen Düzeldi 'Kızım Defne 9 yaşında. Bu yaşına kadar okulda ve derslerde her zaman sorunlar yaşadı ve düzelmesi için bir çok farklı terapiye gidip ilacı bile denedik. Bundan 6 ay önce bir yakınımızın tavsiyesi ile Ebru Sidar Hanım ile tanışıp duyu bütünleme destekli oyun ve aktivitelere başladık. Kızımızın sıkıntılarının hızla düzelmesi öncelikle öğretmenlerini ve anne babası olarak bizi çok mutlu etti. Ders notlarının bile hızla yükseldiğine, daha sosyal ve mutlu bir çocuk olduğuna tanık oldum. Duyusal Akademi ekibi ile aile gibi olduk. Bize çok yardımları dokundu. Bir çocuğun sadece oyuna ihtiyaç duyabileceğini bize gösterdiler. Herkese çok teşekkür ederim.' Defne'nin Babası 
Sadece Çocuğumuz Değil Biz de İyileştik 'Anne baba olarak çocuğumuzun tuvalet kaçırma, öfke krizleri, uyku bozuklukları gibi sorunları ile yıllardır uğraşmaktan çok yorulmuştuk. Doktorumuzun tavsiyesi ile Duyusal Akademi'yi aradık. Ebru Hanım bize sadece Duyusal Akademi’deki oyun ve aktivite seanslarının yeterli olacağını söylediğinde açıkçası inanamamıştık. Aktivitelerden sonra gerçekten de çocuğumuz çok değişti ve nerdeyse bütün sorunları düzeldi. Onun bu gelişimi bizim de ev içinde huzurlu olmamızı sağladı. Eşimle aramdaki sorunların çoğunun bu stresten kaynaklanmış olduğunu ve çocuğumuzdaki sıkıntılar ortadan kalkınca bizim ilişkimizin de düzeldiğini sevinerek söyleyebilirim.' 
İSTANBUL ADRES : Atatürk Mahallesi Ekincioğlu Sok No:12 Ataşehir-İSTANBUL

TEL  : 0544 232 32 62 / 0216 469 21 57

ANKARA ADRES: Alacaatlı mah. Zümrütköy sitesi 3309. Sok no:15 Çayyolu Ankara

TEL : 0552 621 10 62 / 0312 238 28 08 

E-mail : info@duyusalakademi.com